Září 2017

VIVIENcafe

7. září 2017 v 19:56 | (Ne)Baristka |  Kavárny

VIVIENcafe

Kamenická 37
17000 Praha

Když jsme do kavárny vešli, hned nás učarovala silně růžová a na pohled sladká atmosféra. Všude kličky v písmu a srdíčka. Hned nás vítala velice milá paní (bylo poznat, že je to nejspíš paní majitelka). Takový ten typ, který si chce celý život otevřít podnik, ale zase tak moc o tom neví (samozřejmě to může být jen pocit, ale co na tom).
Poté mou pozornost zaujala hromada knih s cedulkou "1 káva = 1 kniha". To mi bylo divné. Proč má podnik potřebu dávat zákazníkovi něco zadarmo? Něco co je mnohem dražší než to, za co to dostal. Proč by měl takovou potřebu dobrý podnik? Ale říkala jsem si, že jsem možná jen jako správný čech skeptická.
U té miloučké paní jsem si objednala double espresso s sebou. Paní se mě zeptala jestli na něj nechci větší kelímek, což mě vlastně potěšilo a já tedy souhlasila. Mezitím jsem se otočila a obdivovala prostor kavárny, který by jinak byl docela hezký, kdyby nebyl tak sladký. To, že jsem se otočila byla ale chyba. Když jsem se totiž otočila zpátky zjistila jsem, že paní mi mezitím začala lít do kelímku horkou vodu, toho jsem se zděsila, ale nic jsem neřekla. Pak mi paní kelímek podala, já zaplatila a vyšla z toho hnízda roztomilosti. Mezitím si přítel vybral alespoň knihu z oné hromádky knih typu "Žena a styl" a podobně.
Doufala jsem, že vodu navíc přežiju, ale když jsem si k nápoji (ano říkám "nápoji", protože nevím jestli to bylo double espresso nebo lungo, bylo to něco mezi) přivoněla, věděla jsem, že je zle. Jen z toho pachu se mi totiž dělalo špatně a navíc to bylo jako bych si objednala našeho slavného Turka (který v této kavárně bude nejspíš docela populární). Nejhorší ale byla chuť... Espresso bylo neskutečně přeextrahované, voda to ještě více zmrvila a celý nápoj byl tak hořký, že se nedal pít a opravdu letěl do koše. Bohužel...
Na druhou stranu v podstatě jsem příteli koupila knihu v hodnotě cca 250 Kč za 80 Kč.
Mimochodem další háček byla cena, protože double espresso stálo kolem 60 Kč, v dobrém úmyslu jsem to chtěla zaokrouhlit na 70 Kč... No bohužel paní mi rozuměla 80 Kč a já zaplatila mnohem víc než by si onen ďábelský nápoj zasloužil... Poučení? Líná huba, holé neštěstí.

(Ne)Baristka

Proč?

7. září 2017 v 19:24 | (Ne)Baristka

Ahoj milý neznámý,

vlastně nevěřím, že tohle někdo čte nebo bude číst. Ale jsem začínající amatérská baristka s vášní dozvídat se nové věci o kávě, kávovarech, mlýncích,..., ale také například o pivu, o vínu a podobně. V poslední době se pokouším své (zatím velmi malé) vědomosti a zkušenosti uspořádat do sešitu a napadlo mě (nebo spíše mé blízké), že bych to mohla převést i do elektronické podoby a za tímhle účelem vznikl tento blog. Mé poznámky jsou čistě amatérské a nejsou nijak zvlášť vzácné.


Třeba se najde i někdo, kdo to bude číst :)
(Ne)Baristka